ROK 2010


 

Wielkopostne 3 dniowe rekolekcje głosił Ojciec Paweł Zyskowski - Redemptorysta. Cieszymy się, że na tej drodze naszej wiary i życia Kościoła stanął Ojciec Paweł. Dziękujemy za wygłoszone nauki. Każde rekolekcje połączone są ze spowiedzią św. Ojciec Paweł podkreślił między innymi znaczenie spowiedzi, jako spotkanie się z Jezusem i apelował aby każdy pamiętał w modlitwie o spowiedniku, poprzez którego posługę odpuszczone zostały nam grzechy.

 

Dnia 25 marca Dzieci z Przedszkola nr 9 przy ul. Perseusza przybyły w "pieszej pielgrzymce" do Kościoła św. Wawrzyńca w Głogowie. Dzieci przyniosły palmy, aby uświetnić uroczystość Palmowej Niedzieli. Dziękuję bardzo serdecznie Pani Dyrektor oraz Paniom Wychowawczyniom, za przekazywanie młodemu pokoleniu pięknej tradycji połączonej z wartościami religijnymi.

 


W Wielki Czwartek zgodnie z tradycją naszej parafii przyjmowani są nowi Ministranci. W tym roku: Woźniak Damian i Ogłaza Dawid.
W tym dniu, ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, Parafianie złożyli życzenia swojemu Duszpasterzowi - bardzo dziękuję.

 
O północy z 30 kwietnia na 1 maja 2010 r. odbyła się 3 piesza pielgrzymka z Parafii NMP Królowej Polski w Głogowie do Grodowca - Jutrzenki Nadziei. W tym pielgrzymowaniu, w Roku Kapłańskim i w 100-tną rocznicę urodzin Ks. Biskupa Wilhelma Pluty - który to Biskup - w roku 1983, udzielił mi święceń kapłańskich - wzięło udział ponad dwieście Osób. W tej grupie cztery Osoby uczestniczyły z naszej Parafii. W Sanktuarium w Grodowcu, po mszy św. o godz. 6:00, jako pierwsi odprawiliśmy nabożeństwo majowe polecając siebie i naszych bliskich Matce Bożej.


Od 10 do 14 maja Parafia św. Wawrzyńca zorganizowała pielgrzymkę na Litwę. Na szlaku pielgrzymim były miasta: Kowno, Wilno i Troki. W drodze powrotnej odwiedziliśmy mojego brata Ks. Stanisława w parafii Sławsk Wielki.

 

Boże Ciało - jeden z ołtarzy na osiedlu Brzostów10 sierpień 2010 r. odpust ku czci św. Wawrzyńca - kazanie wygłosił i msze św. odprawił Ojciec Redemptorysta Ludwik Obal - proboszcz.
W ostatnią niedzielę sierpnia 2010 r., na prymarii, uroczyście dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne zbiory. 15 Rolników zamówiło mszę świętą, wniesiono wieniec dożynkowy oraz chleb. Po mszy świętej na plebanii, w gronie Rolników, wspólnie spożyliśmy śniadanie, dzieląc się chlebem dożynkowym.
Bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc.
W parafii miejskiej, o korzeniach dawnej wioski Brzostów, dane jest nam przeżywać tak piękne i uroczyste chwile - dziękczynienia za tegoroczne zbiory.Dekoracja ślubna, własność parafii św. Wawrzyńca.
 

 

Odnowione korony w obrazie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i nowe świece - dar Rodziny z Parafii

 Nowe schody na chór - dar Parafianki.

 Nowe drzwi z kościoła do zakrystii - dar - Dwie Rodziny z Parafii.Skrzyżowanie dróg - Okrężna, Lipowa, Kasztanowa - osiedle Brzostów - w tej modlitwie uczestniczyło 23 Osoby w intencji naszego miasta Głogów - na modlitwie łączyliśmy się z grupami modlitewnymi z wszystkich Parafii głogowskich.


28 września 2010 r. godz. 15:00 - modlitwa do Miłosierdzia Bożego na osiedlu Brzostów.

W dniu 29 października 2010 r.Jego Ekscelencja ks. Bp Paweł Socha udzielił sakramentu bierzmowania 50 kandydatom. Za przygotowania, które trwały dwa lata, trzeba podziękować Paniom prowadzącym nauki w grupach - Pani Zofii Majchrzak i Małgorzacie Szuster. Odpowiedzialnym za całe przygotowanie tej uroczystości był ks. proboszcz Paweł Tokarczyk.

 Rekolekcje adwentowe od 27 listopada do 30 listopada 2010 r.,
w pierwszym tygodniu adwentu, przeprowadził ks. Adam Żygadło
- wikariusz parafii NMP Królowej Polski w Głogowie.

 
W drugą niedzielę adwentu, 5 grudnia 2010 r., na zakończenie mszy św. o godz. 12:00 odbyło się spotkanie ze świętym Mikołajem. Organizatorem tego spotkania jest PZC - przygotowanych mieliśmy 100 paczek. 

Parafialny Zespół Caritas ze świętym Mikołajem