ROK 2017

 

 

Także i w tym roku 6 stycznia, parafia nasza, na czele z Księdzem Proboszczem uczestniczyła w Orszaku Trzech Króli.

Foto: Bartłomiej Młynarczyk
  Wizyta duszpasterska, tzw. kolęda.


Dnia 29 stycznia w naszym kościele odbyły się Jasełka, w których udział brała młodzież ze stowarzyszenia WTZ ,,Arka''.

Foto: Bartłomiej Młynarczyk
  

Video: Robert Krawczyk


W piątek, 31 marca nasza parafia zorganizowała po Mszy św. Drogę Krzyżową ulicami osiedla Brzostów. Przy wyznaczonych domach, poszczególne rodziny przygotowały Stacje, ustawiając krzyż i dekorując swoje posesje. Przechodząc przez XIV Stacji Męki Pańskiej zatrzymaliśmy się na cmentarzu, przy grobie ks. Leszkiewicza. Niesione przez nas podczas Drogi Krzyżowej znicze, zanieśliśmy na groby naszych bliskich.


Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne odbywają się w dniach 01 - 03 marca. Kazanie pasyjne, podczas Gorzkich Żali wygłosił Rekolekcjonista Ojciec Ignacy Proszek - Redemptorysta.


Ostatni dzień rekolekcji i ostatnia nauka wygłoszona przez Ojca Ignacego. Na zakończenie Ks. Proboszcz oraz delegacja w imieniu Parafii podziękowała Ojcu Rekolekcjoniście za wygłoszone nauki i pouczenia pełne nadziei.


W Niedzielę Palmową, na Mszy św. o godz. 12.00, wraz z dziećmi w procesji z palmami przeszliśmy wokół kościoła.


Wielki Czwartek - liturgia ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.
Po życzeniach dla Księdza Kanonika - Proboszcza i odprawionej Mszy św., Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie został przeniesiony do ciemnicy.


Wielki Piątek - liturgia na cześć Męki Pańskiej, składa się z czterech części: liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii św. i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.


Wigilia Paschalna w Wielką Noc, składająca się z liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i liturgii eucharystycznej.


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - Procesja i Msza Rezurekcyjna


13 maja - setną rocznicę Objawień Fatimskich uczciliśmy apelem Maryjnym o 21.00 i procesją ulicami Brzostowa.


Tegoroczny "Dzień Dziecka" zorganizowany został przez Parafialny Zespół Caritas w piękne, sobotnie przedpołudnie. Dzieci bawiły się przy muzyce i różnego rodzaju konkurencjach.
Nie obyło się bez pieczenia kiełbasek przy ognisku. Dopisały humory i pogoda.


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Swoją pomoc w celebracji Mszy św. i procesji ofiarował o. Stanisław Paprocki CSsR. Tegoroczna procesja przeszła przez osiedle generałów.


Uroczystość odpustowa ku czci św. Wawrzyńca wraz z procesją wokół kościoła oraz poświęcenie wyremontowanej salki na cele duszpasterskie i wspólna agapa przy plebani.


Parafialna pielgrzymka do Warszawy, Lichenia i Niepokalanowa w dniach 31.08 - 02.09.


Roraty oraz wizyta św. Mikołaja w naszej parafii.


Parafialna wigilia staje się już tradycją. Po przybyciu na salę Royal ks. Proboszcz przywitał wszystkich serdecznie. Jak w zeszłym roku tak i teraz dzieci przygotowały jasełka, po których nastąpiło dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń oraz śpiew kolęd i poczęstunek.