ROK 2018

 

 Tradycyjnie 6 stycznia wyruszył z placu 1000-lecia Orszak Trzech Króli, w którym brała udział także nasza parafia z ks. Proboszczem na czele.


 W dniu dzisiejszym (07.01), po mszy św. z godz. 10.00, dzieci z naszej parafii przedstawiły Jasełka.


 02.02.2018 obchodziliśmy święto Ofiarowania Pańskiego nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszy św. o godz. 18:00 zostały poświęcone świece Dzieci I-szo komunijnych.


W dniach 22 - 24 marca przeżywaliśmy rekolekcje parafialne, które wygłosił o. Jarosław Krawczyk CSsR. W piątek Ojciec Rekolekcjonista rozważał stacje Drogi krzyżowej, którą przeszliśmy ul. Perseusza.

W sobotę, na zakończenie rekolekcji przedstawiciele parafii podziękowali Ojcu Redemptoryście za przekazane pokrzepiające słowa.


Grób Pański 2018


 Procesja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Celebransem Mszy św. i procesji był ks. Neoprezbiter Wojciech Żabiński.


 W sobotę 9 czerwca, Parafialny Zespół Caritas zorganizował festyn rodzinny z okazji Dnia dziecka.


 Ks. Proboszcz zorganizował dla dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu.


W dniach 18 – 20 czerwca odbyła się pielgrzymka parafialna. Odwiedzone miejsca to: Góra św. Anny, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Kraków, Częstochowa, Trzebnica.


Po Mszy św. niedzielnej ks. Proboszcz poświęcił i pobłogosławił wszystkie pojazdy, które używamy na co dzień, z okazji dnia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Pojazdy te zgromadziły się na placu przy kościelnym.


W sobotę 11 sierpnia o godz. 11.00 odbyła się uroczysta Msza św.
z okazji Święta naszego patrona - św. Wawrzyńca.
Sumie odpustowej przewodniczył ks. Mirosław Żadziłko - kapelan Hospicjum w Zielonej Górze na Zaciszu,
a koncelebrował o. Andrzej Gierczak O.Carm. - odpoczywający na urlopie w Głogowie. We Mszy św i procesji wzięli także udział księża z dekanatu głogowskiego, na czele z dziekanem ks. kan. Zbigniewem Walaszkiem. Po zakończonych uroczystościach wierni zostali zaproszeni na agapę zorganizowaną
przez Parafialny Zespół Caritas.


W pierwszą niedzielę września, na Mszy św. o godz. 12:00, ks. Proboszcz poświęcił‚ tornistry dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny.


W 100-tną rocznicę odzyskania niepodległości została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.
Po jej zakończeniu uroczyście nagrodzono dzieci, które zostały wyróżnione za udział
w konkursie ogłoszonym przez ks. Proboszcza. Po wręczeniu nagród zaproszono Parafian
do obejrzenia wystawy pt: "Ojczyzna oczami dziecka".
Przez cały dzień w salce parafialnej istniała możliwość obejrzenia prac naszych dzieci, podzielenia się spostrzeżeniami przy kawie i finansowego wsparcia funduszu mikołajkowego dla dzieci.


Jak nowa tradycja nakazała spotkaliśmy się 21 grudnia na dzieleniu opłatkiem we wspólnocie parafialnej.
W sali bankietowej ROYAL dzieci przedstawiły bardzo ciekawe jasełka, następnie były życzenia ks. Proboszcza i Przewodniczącego Rady Parafialnej. Nie zabrakło odczytania fragmentu Ewangelii, po której nastąpiło składanie sobie nawzajem życzeń. Był poczęstunek i śpiewanie kolęd na chwałę Panu.


Dekoracja Bożego Narodzenia.