ROK 2022

 

 

 


W Niedzielę Słowa Bożego ks.Proboszcz uroczyście pobłogosławił Pisma święte, które parafianie przynieśli na znak wiary.

 


 Rekolekcje wielkopostne wygłosił nam ks. Tadeusz, z refleksją nad postacią św. Józefa, Opiekuna Pana Jezusa.

 


 Nabożeństwo pokutne w łączności z papieżem Franciszkiem, z aktem zawierzenia Matce Bożej całego świata, szczególnie Ukrainy i Rosji - Droga Krzyżowa - Adopcja duchowa Dziecka Poczętego.
 25 marca ks. bp Paweł Socha udzielił błogosławieństwa nowym Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej.
 


Parafialny Zespół Caritas podczas prac nad palmami, które będą rozprowadzane w Niedzielę Palmową.Niedziela Palmowa - Msza św. dla Dzieci


Po długiej przerwie pandemicznej na ulice naszej parafii wyszła parafialna Droga Krzyżowa.


TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek

Wielki Piątek

Wielka Sobota - Poświęcenie pokarmów


Wigilia Paschalna

Rezurekcja


Parafialne obchody Imienin naszego Proboszcza ks. kan. Grzegorza Sopniewskiego


12 czerwca w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, dzieci z naszej parafii przystąpiły po raz pierwszy do Stołu Pańskiego, przyjmując Pana Jezusa do swego serca.


W tzw. Białym tygodniu dzieci I-szo Komunijne przyprowadziły na Mszę św. swoich dziadków.


Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. polowa i procesja do czterech Ołtarzy ulicą Perseusza.Uroczystość odpustowa w naszej parafii.
Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. kan. Zbigniew Walaszek - Dziekan.
Koncelebrowali o. Andrzej Gierczak Carm. i br. Mirosław Dudzis OFM Cap., który wygłosił nam naukę o św. Wawrzyńcu. Natomiast pięknie wyśpiewał Ewangelię ks. kan. Stanisław Czerwiński - kustosz z Jakubowa.
Po zakończonej Eucharystii ruszyliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
Jak zawsze mogliśmy liczyć na naszą Caritas, która przygotowała poczęstunek dla wszystkich Parafian.


W pierwszą niedzielę września na Mszy św. o godz. 10.00 świętowaliśmy dożynki parafialne, przygotowane przez rolników z naszej parafii.

Natomiast o godz. 12.00 na Mszy św. z Dziećmi Ks. Proboszcz poświęcił tornistry uczniów rozpoczynających pierwszą klasę.


W niedzielę przed uroczystością Wszystkich Świętym, w naszej parafii przed Mszą św. dla dzieci przeszedł Orszak Świętych.


W uroczystość Chrystusa Króla ks. Proboszcz pobłogosławił krzyżyki, które rodzice nakładali na szyję, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do niedzieli. Tegorocznym rekolekcjonistą jest o. Andrzej Gierczak Carm.
Podczas Mszy św. Ojciec Rekolekcjonista poświęcił medaliki dla Dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.


W sobotę 10 grudnia J. E. ks. bp dr Paweł Socha CM, w obecności wiernych i kapłanów z naszego dekanatu oraz Ojca Rekolekcjonisty uroczyście wprowadził relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do naszego kościoła oraz udzielił bierzmowania Młodzieży z naszej parafii.


W niedzielę 11 grudnia, na zakończenie rekolekcji O. Andrzej udzielił błogosławieństwa relikwiami bł. kard. Stefana Wyszyńskiego,
a część parafian przyjęła z rąk Ojca szkaplerze.


18 grudnia przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej spotkanie wigilijne, które miało miejsce w sali bankietowej Royal. Tegoroczne spotkanie przygotował parafialny zespół Caritas. Nie obyło się bez występu najmłodszych dzieci, które przygotowały jasełka. Gościem specjalnym wigilii był J.E. ks. bp dr Paweł Socha CM.Msza św. - Pasterka


W święto Świętej Rodziny, na każdej Mszy św., Małżonkowie odnawiali przed Ołtarzem przyrzeczenia ślubne.